Április 20−22-én a Nyíregyházi Egyetem adott otthont az OTDK két szekciójának is: a Pedagógia, Pszichológiai, Andragógiai, Könyvtártudományi Szekciónak és a Tanulás- és Tanításmódszertani Tudástechnológiai Szekciónak. A hazai felsőoktatás legnagyobb hallgatói tudományos seregszemléjét idén először online formában rendezték meg. A Tanulás- és Tanításmódszertani Tudástechnológiai Szekcióban 155 dolgozatot adtak be a hallgatók, amelyek közül a versenyen 151-et mutattak be a szekció 21 tagozatában. Ebben a szekcióban nyolc hallgató nyújtotta be pályázatát a Nyíregyházi Egyetemről, közülük négyen az Óvó- és Tanítóképző Intézet képviseletében.
Tanító szakról:
Drágár Nikolett (A gyorsuló kommunikáció hatása a kisiskolások nyelvhasználatára)
témavezetője: Kissné dr. Rusvai Julianna
Borbély Cintia (Digitális alkalmazások a nyelvtanításban [1-6. osztály])
témavezetője: Kissné dr. Rusvai Julianna és Sitkuné dr. Görömbei Cecília
Vizer András (Játékosítás alsó tagozatban)
témavezetője: Sitkuné dr. Görömbei Cecília
Óvodapedagógus szakról:
Tábori Gréta (LEGO-eszközökkel való fejlesztés lehetőségei az óvodában)
témavezetője: Dr. Nagy Balázs
Drágár Nikolett és Tábori Gréta a Nyíregyházi Egyetem Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének könyvjutalmában részesült. Borbély Cintia az OxIPO online módszertani folyóirat K+F Stúdió Kiadó jutalmát kapta, Vizer András pedig a Mesterséges Intelligencia online folyóirat K+F Stúdió Kiadó felajánlását kapta jutalmul eredményes szerepléséért.
Drágár Nikolett és Vizer András a szekció hallgatói képviselői feladatait is ellátták, amiért ezúton is köszönjük munkájukat.
Minden résztvevő hallgatónak gratulálunk!
Az OTDK sikeres lebonyolításában az Óvó- és Tanítóképző Intézet oktatói is tevékeny részt vállaltak. Kissné dr. Rusvai Julianna a szekció ügyvezető társelnökeként szavatolta a rendezvény színvonalas megrendezését, és több dolgozat bírálójaként is közreműködött a szakmai munkában. Imre Rubenné dr. PhD intézetigazgató A kisiskolások tanulásának és tanításának módszertana, dr. Jenei Teréz pedig A tanulás háttértényezői I. című tagozat bírálójaként és zsűritagjaként vállalt szerepet. Dr. Nagy Balázs bírálóként, zsűritagként és a szekció honlapjának felelőseként működött közre.